wtorek, 24 lutego 2009

Katolik nie może wybierać ludzi, którzy są przeciwko moralności Kościoła

Katolik nie może wybierać ludzi,
którzy są przeciwko moralności Kościoła


Warte odnotowania jest zaprezentowane w ostatniej dekadzie lutego stanowisko biskupa z Bańskiej Bystrzycy w Republice Słowackiej. Informację na ten temat podał słowacki dziennik Prawda.

'SITA | 24. februára / lutego 2009 14:51

Dla katolika musi być, według bańnskobystrzyckiego biskupa diecezjalnego Rudolfa Baláža, jasne, że nie może wybierać ludzi, którzy są przeciwko moralnym prawom Kościoła. „U nas nie ma zabijania dzieci nienarodzonych. To jest ciężki grzech, brutalność [...] Podług Balaża, każdy wierzący musi w sumieniu porządnie rozważyć, przy głosowaniu w wyborach, kogo idzie wybrać.

Kandydatka na Prezydenta Iveta Radičová 10 lutego stwierdziła, że Kościół podtrzymuje swoje stanowiska, ale obywatele żyjący w XXI wieku mają prawo do swych odpowiedzialnych rozstrzygnięć, które zupełnie nie muszą być w sprzeczności z Pismem Świętym albo poszczególnymi kiościołami.
„To, co jest moralne albo niemoralne w społeczeństwie, to jest rzeczą umowy społecznej odnośnego spoeczeństwa“, podkreślia. „Żaden polityk nie śmie powiedzieć, że moralność jest umową społeczeństwa. To zdanie jest groźne i ma straszne następstwa", zaakcentował biskup Baláž. „To zdanie oznacza, że jeśli społeczeństwo umówi się, że zabójstwo nie jest grzechem i przestępstwem przeciwko prawu, to możemy zabijać? To jest dla głupich", oznajmił.

Jesteśmy tu po to, abyśmy głosili Bożą prawdę, stwierdził.'


Cały materiał prasowy Katolík nemôže voliť ľudí, ktorí sú proti morálke cirkvi można przeczytać na stronach internetowych Pravdy.