sobota, 31 stycznia 2009

Czeski Prezydent Václav Klaus o ocieplaniu klimatu (podczas obrad w Davos)

Ocieplania klimatu nie ma, powtórzył Klaus w Dawos
Czeski Prezydent Václav Klaus w sobotę na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos ponownie oświadczył, że nie ma ocieplania atmosfery, i krytykował tych, którzy chcą z tym poglądem wojować, jak przykładowo były amerykański wiceprezydent Al Gore.

Z agencji AFP.

31. 1. 2009 20:03 - DAVOS

"Myślę, że nie ma żadnego ocieplania klimatu. Nie widzę żadnych danych statystycznych", które by tego dowodziły, podług AFP, rzekł Klaus w Davos dziennikarzom, przez co wyraził stanowisko odwrotne niż to, jakie ma Unia Europejska, której jego kraj w tym półroczu przewodniczy.

Agencja pisze, że czeski prezydent wystąpił także przeciwko byłemu wiceprezydentowi i laureatowi Nagrody Nobla w dziedzinie pokoju Ala Gore’a, który zajmuje jedno z czołowych miejsc w walce przeciw globalnemu ocieplaniu. „Jest mi przykro, że niektórzy ludzie, jak Al Gore, nie są przygotowani do wsłuchiwania się w konkurencyjne teorie. Ekologiczny militaryzm oraz alarmizm względem ocieplania atmosfery są wyzwaniem dla naszej wolności", cytowała Klausa agencja.

Klaus:  środki przeciwko kryzysowi są niebezpieczne

Prezydent, według niej, dystansował się także, w zgodzie ze swymi liberalnymi ideami, od regulowania gospodarki, które w Davos, jako środek walki przeciw aktualnemu kryzysowi, proponowali liczni uczestnicy forum, zwłaszcza europejscy.

„Mam większe obawy o reformy, niż o sam kryzys. Mam obawę, że kryzys zostanie wykorzystany do radykalnego krępowania rynku i wolnej wymiany na świecie," ogłosił podobno.

Novinky, ČTK

/Translated by Janusz Polanowski ©/

- - - - - - - - - - 

Oteplování klimatu neexistuje, zopakoval Klaus v Davosu

31. 1. 2009 20:03 - DAVOS

[Cały tekst po czesku jest dostępny na witrynie "Nowinek".

Komentarze do tekstu na stronie z oryginałem.]

 Novinky, ČTK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz