wtorek, 3 lutego 2009

Benedykta XVI chce na papieską emeryturę wysłać niemiecki teolog Hermann Häring

Jak podaje słowacka „Pravda”, niemiecki teolog Hermann Häring życzy sobie, by Jego Świątobliwość Benedykt XVI ustąpił. Żądania swe podpiera odwołaniem do niedawnej papieskiej decyzji w sprawie czterech biskupów z Bractwa Świętego Piusa X oraz medialnie wiązanych z tą decyzją zdarzeń.

Papież Benedykt XVI udziela błogosławieństwa Urbi et Orbi.
Pápež Benedikt XVI. udeľuje požehnanie Urbi et Orbi.
Autor: AP,  SITA
SITA | 2 lutego 2009  20:31
Znany niemiecki teolog wezwał papieża Benedykta XVI, aby ustąpił. „Jeśli papież chce zrobić coś dobrego dla Kościoła, to powinien odejść ze swojego stanowiska", powiedział katolicki teolog Hermann Häring w wywiadzie dla dziennika Tageszeitung. 
„Nie spowodowałoby to żadnego skandalu, przecież biskup musi ustąpić ze swojej pozycji w 75-kę, kardynał traci swoje prawa w 80-kę", stwierdził Häring.
Benedykt XVI ma 81 lat. Podług Häringa, powinien odejść ze szczytu Kościoła Katolickiego przynajmniej ze względu na swoje niedawne rozstrzygnięcia o wzruszeniu ekskomuniki względem czterech członków Bractwa Świętego Piusa X, które jest znane z nieprzychylnego stosunku do zbliżania chrześcijan i żydów.
Richard Williamson, jeden z czterech członków bractwa, których papież w końcu stycznia ponownie przyjął do Kościoła, „osławił się" negowaniem holokaustu. Ostatnio na początku stycznia w wywiadzie dla szwedzkiej telewizji ogłosił, że podczas II wojny światowej nie zginęło 6 milionów Żydów, ale „jedynie" 200 do 300 tysięcy.
Kolejny członek bractwa, włoski ksiądz Florian Abrahamowitz, na to dla mediów zareagował stwierdzeniem, że Williamson "oczywiście zachował się nierozsądnie, kiedy mówił o kwestiach technicznych". Zaraz zabłysnął proklamacją, że nazistowskie komory gazowe były używane do dezynfekcji. „Wiem, że komory gazowe służyły przynajmniej do dezynfekcji, ale nie umiem powiedzieć, czy powodowały też śmierć, gdyż tej kwestii nie poznałem głębiej", powiedział Abrahamowitz.
/Translated by Janusz Polanowski ©/
Oryginalna wersja tekstu po słowacku: „Pápež by mal odstúpiť, tvrdí známy teológ”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz